YouLab - jouw oriëntatieprogramma

In het oriëntatieprogramma YouLab ga je op onderzoek: wat zijn jouw talenten en kwaliteiten en welke opleidingen en werkomgevingen passen bij jou? Een uitdagend programma voor jongeren tussen 16 en 23 jaar. 

Voor wie is het bedoeld?

Het oriëntatieprogramma YouLab is iets voor jou als je tussen de 16 en 23 jaar bent en: 

  • Een vmbo-, havo- of vwo-diploma hebt
  • In leerjaar 3 of 4 van havo of vwo bent gestopt en een overgangsbewijs van leerjaar 3 naar 4 hebt
  • Een mbo-diploma hebt of tussentijds met je mbo-opleiding bent gestopt

Verder verwachten we van je dat je op zelfonderzoek wilt gaan en open staat voor het ontdekken van je talenten. Je bent veerkrachtig en nieuwsgierig en wilt je verantwoordelijkheid nemen. In het toelatingsproces bekijken we samen met jou of YouLab de best passende keuze voor je is. 

Wat ga je doen? 

Het programma is opgebouwd uit blokken, met thema’s als ‘Dit ben ik!’, ‘Ontdekken’ en ‘Kiezen’. De workshops en andere activiteiten zijn telkens afgestemd op het thema van het blok. Daarnaast ga je aan de slag met loopbaanoriëntatie. Door bijvoorbeeld bedrijfsbezoeken en gastsprekers ontdek je welke soorten beroepen en werkomgeving bij jou passen. Je loopt stage naar keuze, zodat je echt kunt ervaren of het werk iets voor je is. Naast het programma over persoonlijke ontwikkeling en oriëntatie op beroep kies je uit diverse labs en projecten, of volg je bijvoorbeeld een vak op het vavo. We kijken samen met jou wat er mogelijk is en waar jij blij van wordt. 

Meer info?

Als je eerst meer informatie wilt over YouLab, kun je het contactformulier invullen, of een mailtje sturen naar youlab@graafschapcollege.nl. Wij nemen dan contact met je op.
Je kunt ook naar een van onze kennismakingsmiddagen komen of een online voorlichting bijwonen. Je meldt je hiervoor aan via dit formulier.   

Kennismaken op locatie: 21 januari, 24 maart, 12 mei, 22 juni 2026
Online voorlichting: 10 maart, 22 april, 26 mei 2026

Aanmelden

Aanmelden voor studiejaar 2025-2026 is niet meer mogelijk. Denk je erover om in studiejaar 2026-2027 mee te doen aan YouLab? Vanaf februari 2026 kun je je via deze website weer aanmelden.
 
Kom in de tussentijd alvast langs bij de ‘stand’ van YouLab op een van de open dagen van het Graafschap College, of meld je aan voor een kennismaking op locatie of een online voorlichting.

Belangrijk

In augustus 2026 kunnen maximaal 50 deelnemers starten met YouLab Oriëntatie. Het is belangrijk dat je een plan B hebt, voor het geval het maximum aantal deelnemers is bereikt en je daardoor niet geplaatst kunt worden. We kunnen je dan op de wachtlijst zetten en laten het je weten als er iemand uitvalt.  

Als deelnemer aan YouLab word je voor het studiejaar 2026-2027 op domein Zorg & Welzijn (niveau 2 of 4) ingeschreven bij het Graafschap College. Afhankelijk van je vooropleiding word je ingeschreven op het hoogste niveau. Je valt hiermee onder de normale regels voor lesgeld en studiefinanciering. Na inschrijving kun je je binnen YouLab breed oriënteren om uiteindelijk tot de beste keuze voor een vervolgopleiding te komen.

Hier vind je informatie over het doorstroomprogramma van YouLab, dat in februari 2026 weer start. Dit programma is voor een andere doelgroep dan het oriëntatieprogramma. Wie weet iets voor jou? 

Kortom

  • Wil jij van het studiejaar 2026-2027 een spannende tijd vol ontdekkingen maken?
  • Heb jij zin om samen met leeftijdsgenoten jezelf te leren kennen?
  • Wil jij meer zelfvertrouwen en meer zelfkennis?
  • Een toekomstkeuze maken die echt bij jou past?
  • Wil jij ontdekken welke beroepsmogelijkheden er zijn in de regio en welke bij jou passen?
  • En vooral: wil jij een superleuke en onvergetelijke tijd beleven? 

Kijk dan of YouLab Oriëntatie iets voor je is!